18 ماه کار بی امان در زمینه تحلیل و شناخت وضعیت موجود و ارائه راهکارهای متعدد در زمینه توسعه تجارت الکترونیک با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تاکید بر درون زایی  اقتصادی مارا هرروز امیدوارتر از از راهی که در پیش گرفته ایم نموده است. 

توسعه تجارت الکترونیک هرروز بیشتراز دیروز به واسطه تغییرنگرش جامعه به سمت خرید های اینترنتی و از سوی دیگر نیازهای ایجاد شده در خصوص  رهایی از مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا, گرایش  به خرید اینترنتی از فروشگاههای  اینترنتی روز به روز افزوده میشود.

بر همین اساس هرروزه سهم بازار فروش محصولاتی که  درگذشته در  اختیار فروشگاههای سنتی بود را کاهش داده است و خرید ها به  سمت خریدالکترونیکی در بستر اینترنت سوق داده شده است  به شکلی که حتی حیات کسب و کارهای سنتی را به شدت تحت تاثیرقرارداده است.

چرا که خرید اینترنتی مزیت ویژه سهولت خرید و همچنین مقایسه سریع  قیمتی و کیفیتی  به همراه انتخاب آسان را به همراه داشته است و به صورت استراتژیک و بلند مدت همه خرید ها در اینده نزدیک از طریق اینترنت خواهد بود


یکی از راهکارهای توسعه کسب و کارها سنتی روی آوردن به راهکارهای تجارت الکترونیک میباشد.بر این اساس شرکت توسعه شهرالکترونیک سینا با ایجاد زیرساخت نرم افزاری مناسب این امکان را برای توسعه کسب و کارها ایجاد نموده است تا به صورت رایگان صفحه کسب و کارخود را راه اندازی نموده  و با پرداخت  هزینه فروشگاه خود را دایر نمایند.

بزرگترین امتیازات این روش 

-مکان دار بودن فروشگاه های اینترنتی 

-قابلیت اعتماد به فروشنده همانند خرید واقعی

این طرح شامل مشاغل سنتی میباشند که تمایل دارند همگام با تکنولوژی روز دنیا به توسعه کسب و کار خود از طریق اینترنت روی آورند.

برای جلوگیری از فروش های خرد در پنل کاربری این امکان قرارداده شده است که حداقل سفارش خرید توسط صاحبان فروشگاه ها تعریف گردد.به طور مثال چنانچه حداقل سفارش را یک میلیون قرار داده باشید .چنانچه فروش شما بیشتر از یک میلیون باشد خرید فعال میگردد.

سفارش توسط پیامک به اطلاع فروشنده رسانده میشود و فروشگاه کالا را به صورت پیک و یا پس کرایه جهت مشتری ارسال مینماید.